parallax background

Nasi Specjaliści

dr hab. n. med. Paweł Matusik

Pediatra, endokrynolog


Kierownik Oddziału Klinicznego Pediatrii, Otyłości Dziecięcej i Chorób Metabolicznych Kości, Katedry Pediatrii i Endokrynologii Dziecięcej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach; Ordynator Oddziału Pediatrii, Otyłości Dziecięcej i Chorób Metabolicznych Kości Szpitala Miejskiego w Tychach; Prezes Polskiego Towarzystwa Otyłości Dziecięcej, konsultant w dziedzinie pediatrii dla województwa śląskiego.

dr hab. n. med. Piotr Adamczyk

Pediatra, Nefrolog, Nefrolog dziecięcy


Specjalista pediatrii, nefrologii i nefrologii dziecięcej. Adiunkt habilitowany w Katedrze Pediatrii, Klinice Pediatrii Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Kierownik Oddziału Nefrologicznego w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zachowawczym chorób nerek i dróg moczowych, m. in. zespołu nerczycowego, kłębuszkowych zapaleń nerek, zakażeń układu moczowego, zaburzeń funkcji cewek nerkowych i wad wrodzonych układu moczowego (bez leczenia chirurgicznego) u dzieci.

dr n. med. Edyta Matusik

Neurolog, Seksuolog, Specjalista rehabilitacji medycznej


Neurolog, seksuolog i specjalista rehabilitacji medycznej. Adiunkt naukowo – dydaktyczny w Katedrze i Klinice Rehabilitacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Starszy Asystent w Oddziale Rehabilitacji Leczniczej Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach – Ochojcu. Przewodnicząca Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji.

dr n. med. Agata Czekaj

Specjalista chorób wewnętrznych, Kardiolog


Specjalista chorób wewnętrznych i kardiologii. Zajmuję się diagnostyką oraz leczeniem choroby wieńcowej, niewydolności serca, nadciśnienia tętniczego, wad zastawkowych oraz innych schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Od roku 2010 współpracuję z Oddziałami Kardiologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach – Ochojcu, gdzie w 2015 roku uzyskałam tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, a następnie tytuł specjalisty w dziedzinie kardiologii (2018). W 2020 roku obroniłam rozprawę doktorską z zakresu tomografii komputerowej serca. Wykonuję badania echokardiograficzne. Współpracuję również z ośrodkami prowadzącymi badania kliniczne. Jestem Członkiem Polskiego oraz Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

dr Miron Chumięcki

Pediatra, w trakcie specjalizacji z chorób zakaźnych, ultrasonografista


Specjalista pediatra, w trakcie specjalizacji z chorób zakaźnych. Zastępca Ordynatora Oddziału Klinicznego Pediatrii, Otyłości Dziecięcej i Chorób Metabolicznych Kości Szpitala Miejskiego w Tychach. Nauczyciel akademicki w Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu badań ultrasonograficznych u dzieci. W ramach usług Poradni Bałtyckiej wykonuję badania USG u dzieci: jamy brzusznej, mózgowia (przezciemiączkowe), szyi, płuc, tarczycy, jąder, stawów biodrowych.

dr Maja Ludwikowska

 w trakcie specjalizacji z rehabilitacji medycznej


Lekarz, w trakcie specjalizacji z Rehabilitacji Medycznej. Prowadzi zajęcia z Jogi i Zogi. Zaczynała od Jogi typu Iyengara, potem zaczęła praktykować i poznawać jogę typu Vinyasa, Ashtanga, Yin Yoga, Acroyoga. W zeszłym roku zaczęła eksplorować ciało w ujęciu powięzi i tak trafiła na Jogę Powięziową i Zogę (z której zaczęła prowadzić zajęcia). Ukończyła także kurs Kinezygerontoprofilaktyki. Na codzień uczy Jogi i Zogi w szkole Joga Życia w Katowicach.

dr Bartosz Dziurzyński

W trakcie specjalizacji z radiologii, ultrasonografista


Aktualnie w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Zabiegowej w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II w Katowicach. Zawodowo zainteresowany przede wszystkim diagnostyką ultrasonograficzną pacjentów pediatrycznych, zwłaszcza narządów jamy brzusznej, z szczególnym uwzględnieniem obrazowania cewy pokarmowej (przełyk, żołądek, jelito cienkie oraz grube) oraz możliwościami diagnozowania jej schorzeń, takich jak refluks żołądkowo-przełykowy, pylorostenoza lub nieswoiste zapalenia jelit.

dr n. o zdr. Aneta Koszowska

Dietetyk


Dietetyk i naukowiec w jednej osobie. Prowadziła czteroletnie badania na Oddziale Endokrynologii Szpitala Miejskiego w Piekarach Śląskich. Specjalista dietoterapii schorzeń tarczycy.

mgr Mariola Klocek-Kopacz

Dietetyk


Ukończyłam studia z wyróżnieniem na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetycznego oraz Federacji Edukacji w Diabetologii. Doświadczenie zawodowe zdobyłam podczas licznych praktyk zawodowych podczas trwania studiów jak i swojej już kilkuletniej praktyce zawodowej. Miałam możliwość prowadzenia licznych szkoleń a także jestem autorką publikacji dotyczących tematyki żywienia.
Dietetyka to dla mnie nie tylko zawód, ale także i pasja. Ogromną ilość czasu poświęcam na aktualizowanie wiedzy na temat zdrowego żywienia i podnoszenia kwalifikacji zawodowych , dzięki czemu swoim klientom oferuje profesjonalne usługi. Moje zainteresowania są ukierunkowane na żywienie dzieci szczególnie tych, które borykają się z problemem otyłości oraz osób chorujących na cukrzycę.
Do pacjentów podchodzę indywidualnie, uwzględniam ich gusta i preferencje związane z dietą. Edukacja żywieniową uważam za podstawę wdrożenia dietoterapii, jednocześnie kładąc nacisk na aktywność fizyczną.

Kontakt:

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU